Platformy technologiczne

ANNAX Platformy technologiczne

Platforma pojazdu jest centralnym węzłem transmisji danych w pojeździe. Automatycznie koordynuje i kontroluje działanie systemów zainstalowanych w pociągu, takich jak m.in. system CCTV, system informacji pasażerskiej, pozycjonowania GPS czy automatycznego zliczania pasażerów. Odpowiednie dane mogą być przesyłane do centrum sterowania (OCC). Aplikacje instalowane w pociągach w przyszłości można w prosty sposób zintegrować z istniejącą platformą. Transfer danych między dwoma pociągami (zdecentralizowany) i między pociągiem, a centrum sterowania za pomocą GSM/GPRS i WLAN jest szyfrowany. Zdecentralizowana platforma pojazdu w pociągach łączy CCTV, automatyczne zliczanie pasażerów i system informacji, w ramach jednolitej platformy IT. Pozwala to na współdzielenie przez różne aplikacje środków komunikacji (GSM, GPS, WLAN) i systemu zarządzania (pozycjonowanie, dystrybucja oprogramowania, komunikaty o statusach itp.). Obecnie platformy technologiczne ANNAX są eksploatowane w ponad 700 pojazdach na całym świecie.

ANNAX oferuje następujące trzy rodzaje platform pojazdów:

 

Railvox5 Reprezentuje najbardziej innowacyjną architekturę dla systemu informacji pasażerskiej pośród dostępnych na rynku. Został opracowany pod kątem standardów i wymogów szybkiej kolei. Platforma ta łączy w sobie zalety scentralizowanej bazy danych i sterowania za pośrednictwem komunikacji VOIP i UIC wykorzystując WLAN/G3/LTE do sterowania urządzeniami pokładowymi. Kolejnym elementem systemu są terminale MMI, służące do aktualizacji oprogramowania i do celów diagnostycznych. System umożliwia obsługę trakcji wielokrotnej.
Railvox Light jest platformą ANNAX zaprojektowaną do zastosowania w tramwajach i pociągach podmiejskich. Został on opracowany specjalnie dla potrzeb transportu pasażerów w środowisku miejskim. W oparciu o technologię IP, Railvox Light oferuje funkcje, takie jak sterowanie wyświetlaczem, CCTV i komunikaty analogowe. WLAN, GPS i system zarządzania flotą umożliwiają instalację konfigurowalnych rozszerzeń do systemu. Railvox Light umożliwia obsługę trakcji wielokrotnej.
Railvox Metro łączy w sobie najlepsze cechy platform Railvox 5 i Railvox Light. Dodatkowo oferuje funkcje, takie jak automatyczne komunikaty, sterowanie wyświetlaczami, CCTV, dodatkowe komunikaty analogowe, WLAN, GPS oraz podłączenie do systemu zarządzania taborem. Umożliwia obsługę trakcji wielokrotnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.